HAKKIMIZDA

Firmamız süt ürünleri üretimine üretimine 1968 yılında, baba mesleği olan sezonluk koyun peyniri üretimi ile başlamıştır. Uzun yıllar sezonluk koyun sütü işleyen firmamız ülkemizde yaşanan hızlı kentleşmenin neticesi ve artan peynir ihtiyacının karşılanabilmesi bizleri zaman içinde inek sütü işlemeye yöneltmiştir.

1995 yılına gelindiğinde TORUNOĞLU yeniden yapılanma sürecine girerek faaliyetlerini genişletip TORUNOĞLU SÜT VE GIDA MAM. SAN. TİC. PAZ. A.Ş. unvanını aldı ve halen Türkiye’nin önemli peynir üretim merkezi olan Konya’nın Ereğli ilçesinde 6.200 m² kapalı alanda günlük 150 ton süt işleme kapasitesine sahip olan işletmesinde, Avrupa Birliği normlarına uygun, modern makina, ekipman ve laboratuarı, tecrübeli mühendis ve teknik elemanları ile sağlıklı, kaliteli ve hijyenik ürünler imal ederek faaliyetini sürdürmektedir.

TORUNOĞLU SÜT A.Ş. süt sığırcılığını teşvik etmek ve çığ süt kalitesini artırmak için 2001 yılında, Avrupa Birliği normlarına uygun, modern makinalar ve ekipmanları ile donatılmış, 300.000 m² alanda 1.200 adet büyükbaş mal kapasitesine sahip olan, VİSEM TARIM HAYVANCILIK VE SÜT ÜRETİM ÇİFTLİĞİ LTD. ŞTİ.’ni kurmuştur.

TORUNOĞLU A.Ş. üretim kalitesi güvenirliğini, 1999 yılında TS-ENISO-9000-2000 Uluslarası Kalite Güvence Belgesini ve 2005 yılında TSE HACCP TS 13001 Gıda Güvenliği Sistem Belgesini alarak kalitesini tescil ettirmiştir.

Dünyanın neresinde olursanız olun vazgeçemeyeceğimiz en önemli temel besin kaynaklarından biri de süt ve süt ürünleridir. Süt gibi muhteşem bir nimetin ürünleri asırlardır soframızı süslemektedir.

Süt ve süt ürünlerinde her zaman arzu edilen kaliteli, lezzetli ve tam hijyenik olmasıdır. Sağlık, lezzet ve kaliteye verilen önem kadar temizlik ve hijyene de önem verilen fabrikamızda sütün çiftliklerden alınıp ürün haline gelinceye kadar yüksek teknoloji ürünü makinelerde işlenip ve yine aynı titizlikte son sistem makinelerde el değmeden paketlenerek siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

Gıda sektörünün verdiği sorumluluk ve kalite anlayışı içerisinde sürekli gelişen genç ve dinamik yapısı ve yeni ürün çeşitleri ile TORUNOĞLU SÜT A.Ş.’nin yatırımları her geçen gün artarak devam edecektir.

Yılların verdiği tecrübe, kalite anlayışı ve müşteri memnuniyetini sürekli artırma gayretiyle sizlere hizmet vermeye devam etmek bizim iftihar kaynağımız olacaktır.